Ekspertyzy, opinie dendrologiczne
Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto

Jak wybrać eksperta dendrologicznego?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak złożonym zadaniem są wszelkiego rodzaju ekspertyzy dendrologiczne. Wymagają one nie tylko doświadczenia, ale także szerokiej wiedzy w zakresie specyfiki drzew i krzewów.

Ekspertyza dendrologiczna jest skuteczna tylko wtedy, kiedy zajmują się nią specjaliści – wśród nich jesteśmy oczywiście my. Dowiedz się, w jakim celu wykonuje się ekspertyzę tego rodzaju, jak przebiega i z jakiego powodu warto skorzystać z naszych usług.

Na czym polegają ekspertyzy dendrologiczne drzew i krzewów?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że mówimy o procesie polegającym między innymi na ocenie stanu zdrowotnego drzew i krzewów, które znajdują się na danym terenie. Opinie i ekspertyzy pozwalają ocenić, czy poszczególne drzewa są przeznaczone do wycinki, czy też może obyć się z zastosowaniem zabiegów pielęgnacyjnych różnego rodzaju.

Ocena stanu zdrowotnego drzewa jest bardzo istotna i pozwala uchronić również inne zgromadzone na danym terenie rośliny przed zgubnymi skutkami chorób czy zakażeń.

Opinia dendrologiczna nie tyczy się jednak tylko i wyłącznie oceny stanu zdrowia drzewostanu oraz badania zieleni, ale również tego, aby poszczególne drzewa nie były niebezpieczne dla osób, które poruszają się po danym obszarze. Mierzy się obwód pnia, bada charakterystykę korony oraz poszczególnych gałęzi, a w przypadku oceny, że drzewo jest niebezpieczne dla ludzi, zarządza się jego wycinkę. Zagrożenia tego rodzaju są bardzo istotne i warto się ich pozbywać jak najszybciej.

Ocena stanu zdrowotnego drzewa – zaufaj specjalistom

Jeśli liczysz na profesjonalny zakres usług, wśród których jest między innymi specjalistyczna ekspertyza dendrologiczna, z pewnością powinieneś skorzystać z usług fachowców.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do skontaktowania się z nami. Opinie dendrologiczne wydawane są na podstawie kompleksowych badań, a zlecenie zabiegów pielęgnacyjnych odbywa się z troską zarówno o stan drzewa, jak i zagrożenie dla ludzi przebywających na danym obszarze.

GREEN NORD Krzysztof Podmokły

agsdix-null

Anotniego Muchowskiego 7
80-122 Gdynia

agsdix-null

+48 502 207 425

agsdix-null

biuro@greennord.pl

NAPISZ DO NAS

Zgoda na przetwarzanie danych

® 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone